новость В Минске проходит несанкционированная акция оппозиции

01.05.2006
Минск. Сторонники белоруской оппозиции и ''люди в штатском''. Фото с сайта Хартия'97

Минск. Сторонники белоруской оппозиции и ''люди в штатском''. Фото с сайта Хартия'97

Около 200 представителей белорусской оппозиции пришли к зданию Академии наук в Минске. В руках они держат бело-красно-белые флаги. Как отметили организаторы акции, мероприятие приурочено к 1 мая.


Комментарии
(написано анонимно) 01.05.2006 17:04 (#)

В руках они держат бело-красно-белые флаги - люблю эти цвета...

дато

(написано анонимно) 01.05.2006 18:25 (#)

Типичный пример квасного грузинского патриотизма.

(написано анонимно) 01.05.2006 18:31 (#)

Белорус

Да, только русский патриотизм не квасной...Задрали, москали.

(написано анонимно) 01.05.2006 18:41 (#)

Беларуський аппазицьонер появился. Лижи саакашвилевскую жопку, лижи. Авось подкинет тебе десяток-другой грузин для массовости аппазиционных акций.

(написано анонимно) 01.05.2006 19:33 (#)

Онлайн-рэпартаж зь першатравеньскай дэманстрацы?
Радыё Свабода
1 тра?ня дэмакратычныя с?лы Беларус? правял? дэманстрацыю пратэсту. Акцыя пачалася аб 11-й гадз?не каля Акадэм?? навук ? прадо?жылася на плошчы Бангалор. Удзельн?к? патрабавал? адмены кантрактнай сыстэмы, адста?к? А.Лукашэнк?, неадкладнага вызваленьня А.М?л?нкев?ча, А.Казул?на ? ?ншых л?дэра? апазыцы?. 13:52 Шушкев?ча выкл?каюць у суд Па заканчэньн? м?тынгу Стан?славу Шушкев?чу перадал? позву ? суд. Яго выкл?каюць 3 тра?ня а 10-й ран?цы ? суд Савецкага раёну Менску. 13:46 М?тынг на Бангалор закончы?ся. Затрыманы адз?н з удзельн?ка? першатравеньскай акцы? Па заканчэньн? м?тынгу на плошчы Бангалор людз? ? цыв?льным затрымал? аднаго з удзельн?ка? акцы?. Яго гвалтам пасадз?л? ? машыну ? зьвезьл?. 13:35 У акцы? ?дзельн?чаюць ? прадста?н?к? Расе? У сёньняшняй апазыцыйнай акцы? ? Менску ?дзельн?чаюць актыв?сты расейскай моладзевай арган?зацы? ?Абарона?. Маско?ск? каардынатар ?Абароны? М?калай Збарашэнка паведам?? Радыё Свабода, што прадста?н?к? арган?зацы? прыехал? ?падтрымаць беларуск? народ у ягонай барацьбе за свабоду?. Ён шкадуе, што Аляксандра Лукашэнку падтрымл?вае расейск? прэзыдэнт Уладз?мер Пуц?н. ?Пуц?н ? далёка ня ?ся Расея?, ? падкрэсьл?? М?калай Збарашэнка. 13:26 М?тынго?цы ?хвал?л? дзьве рэзалюцы? Першая ? супраць прымусовай кантрактнай сыстэмы, другая патрабуе вызваленьня пал?твязьня? ? адста?к? Лукашэнк?. 13:22 Працягваецца м?тынг. М?тынго?цы патрабуюць вызвал?ць М?л?нкев?ча ? Казул?на. Прамо?цы на м?тынгу выказваюць сал?дарнасьць з пал?тзьняволеным?. Сын арыштаванага пал?тыка В?нцука Вячорк? Франак Вячорка заяв??: ?Мы не ба?мся турмы на Акрэсьц?на!? 12:44 За першамайск?м м?тынгам наз?рае ?сё м?л?цэйскае начальства Менску. На плошчы Бангалор прысутн?кае к?ра?н?к м?л?цы? Менску генэрал Куляшо?, тут жа ? камандз?р палка спэцыяльнага прызначэньня (кол?шн? АМАП) палко?н?к Юры Падабед. Байцы спэцназу трымаюцца на адлегласьц? 200 мэтра? ад м?тынго?ца?. 12:38 Удзельн?к? м?тынгу ? парку Дружбы народа? на Бангалоры падтрымал? прапанову намесьн?ка старшын? Аб?яднанай грамадзянскай парты? Аляксандра Дабравольскага патрабаваць вызваленьня пал?твязьня? ? распачаць кампан?ю сал?дарнасьц? "Дзеля свабоды". Спадар Дабравольск? сказа?, што кампан?я "Дзеля свабоды" пав?нна до?жыцца да таго часу, пакуль ня вызваляць ус?х пал?твязьня?. 12:27 На м?тынгу будуць сьпяваць л?дэр гурту "NRM" Лявон Вольск?, ?гар Варашкев?ч ? ?Партызанская школа?. Лявон Вольск? сказа? у ?нтэрв?ю Радыё Свабода: ?Гэта ня выступ на забароненым канцэрце. Я як грамадзян?н буду чытаць прысутным свае вершы, пакладзеныя на музыку?. 12:16 Удзельн?к? акцы? зап?сваюцца ? рух ?За свабоду!? У парку Дружбы народа? на Бангалоры калёну чакаюць прадста?н?к? Парты? камун?ста? беларускай. Яны трымаюць плякаты: ?Прымусовы кантракт ? уда?ка для працо?нага кароду?, ?Пэнс?янэры за годную пэнс?ю?, ?Не ? платнай мэдыцыне!?, ?Свабода. Пра?да. Справядл?васьць?. Удзельн?к? акцы? зап?сваюцца ? рух ?За свабоду!? 12:08 Палко?н?ка Па?л?чэнку в?тал? вокл?чам? ?Ганьба!? Удзельн?к? акцы?, як?я ?жо сабрал?ся на плошчы Бангалор, абураныя тым, што на месцы правядзеньня м?тынгу зьяв??ся палко?н?к Дзьм?тры Па?л?чэнка. Яго сустрэл? вокл?чам? ?Ганьба!? 11:54 П?яныя маладзёны спрабавал? ?чын?ць бойку У раёне ?н?вэрсаму ?Рыга? некальк? маладых людзей нападп?тку спрабавал? арган?заваць бойку з дэманстрантам?. Удзельн?к? акцы? адштурхнул? ?х у бок. На гэты момант у калёне ?дуць прыкладна дзьве тысячы чалавек. 11:44 Каля тысячы чалавек ?дуць у к?рунку Бангалору; туды ж едзе спэцназ У тысячнай калёне бел-чырвона-белыя сьцяг? й транспарант ?Свабоду М?к?ту Сас?му!? Каля тысячы чалавек працягваюць ?сьц? па ходн?ках ад Акадэм?? Навук у к?рунку Бангалору. К?ро?цы сыгналяць на знак сал?дарнасьц?. Тым часам чатыры машыны тольк? што праехал? ?здо?ж калёны дэманстранта? у бок плошчы Бангалор. 11:40 Калёна рушыла па ходн?ках да плошчы Бангалор. Некальк? соцень чалавек ?дуць па ходн?ках менскай вул?цы Сурганава. 11:34 ?на Кулей, жонка Аляксандра М?л?нкев?ча, паведам?ла Радыё Свабода, што Аляксандра М?л?нкев?ча, Сяргея Каляк?на, В?нцука Вячорку ? Аляксандра Бухвостава расьсял?л? ? розныя камэры. Пра гэта спадарыня Кулей даведалася сёньня зранку, кал? наведала турму на Акрэсьц?на. Л?дэры апазыцы? адбываюць пакараньн? за ?дзел у несанкцыянаваным Чарнобыльск?м шляху 26 красав?ка. 11:24 М?л?цыя папярэджвае людзей; Шушкев?ч закл?кае ?сьц? на Бангалёр На пляцо?цы каля Нацыянальнай Акадэм?? Навук сабралася ?жо каля 300 чалавек. Праз гучную сувязь м?л?цыя папярэджвае, што сход недазволены. Прысутных пал?тыка? персанальна папярэдз?л? пра тое, што ?х затрымаюць. Стан?сла? Шушкев?ч прапануе ?с?м удзельн?кам акцы? па ходн?ках ?сьц? на плошчу Бангалёр. 11:21 Людзей ужо некальк? соцень; Лябедзьку папярэдз?ла м?л?цыя На гэты момант людзей значна паболела, цяпер ?х тут некальк? сотня?. Яны прыжджаюць грамадзк?м транспартам. М?л?цыя папярэдз?ла Анатоля Лябедзьку, што збор людзей ля Акадэм?? Навук несанкцыянаваны. На пляцо?цы перад Нацыянальнай Акадэм?яй навук зьяв?л?ся ?на Кулей, Анатоль Лябедзька, Аляксандар Дабравольск?, Стан?сла? Шушкев?ч. М?л?цыя папярэдз?ла спадара Лябедзьку, што акцыя ля Акадэм?? Навук несанкцыянаваная. Л?дэр Аб'яднанай грамадзянскай парты? патлумачы?, што хутк?м часам удзельн?к? акцы? пойдуць ? Парк дружбы народа? на плошчы Бангалор. 11:12 Ля Акадэм?? Навук сабрал?ся прыбл?зна па?сотн? чалавек У 11 гадз?н каля будынку Нацыянальнай акадэм?? навук сабрал?ся некальк? дзясятка? чалавек ? прыбл?зна па?сотн?. З пал?тыка? тут за?важаны Стан?сла? Шушкев?ч. 11:07 У цэнтар Менску сьцягнутыя с?лы спэцназу. А 9-й ран?цы ? цэнтар Менску з боку м?крараёну ?ручча рушыла калёна спецназу: 9 а?тобуса? ? 5 машына?.

(написано анонимно) 01.05.2006 20:15 (#)

Ржач, а не репортаж.

(написано анонимно) 02.05.2006 06:07 (#)

анониму 16:15

Если бы тебя выкинули с работы или из института, или отмудохали менты, тебе было бы не до "ржача". если ты хрена не знаешь о Беларуси, знай, мудилка, что первомайские акции народа никогда особо не собирали. Плюс все лидеры в тюрьме. И от чего ты так "ржал"??? Видать, с головой не в порядке? Или как об Украине судишь по "репортажам" ОРТ, РТР и НТВ? Ну тогда удачи!

(написано анонимно) 01.05.2006 20:24 (#)

ребята мы с вами - лукашенко политический труп!

дато

(написано анонимно) 01.05.2006 21:13 (#)

Ну если фекальные грузины с оппозицией... Я бы на месте Лукашенко сразу же сбежал. :) Иначе зальют фекалиями.

(написано анонимно) 02.05.2006 05:38 (#)

2 -- 17:13 Are you OK?

Слушайте, 17:13. Вы себя хорошо чувствуете? Может, вам помощь нужна? Не, добежали, пришлось опуститься на этом форуме? Ну-ну, с каждым бывает.

(написано анонимно) 02.05.2006 06:20 (#)

Спасибо Дато!!!!

(написано анонимно) 02.05.2006 06:20 (#)

ребята мы с вами - лукашенко политический труп!

Дато и Грузия пусть держится. Сейчас ее Россия будет сильно пресовать, но дело это пустое. Удачи вам, ребята. Белорус.

(написано анонимно) 02.05.2006 06:22 (#)

"аппазиционных акций." анониму 14:41

Ты бы хоть на своем языке грамотно писать научился. Радует, что таких, как ты, бесит, что Грузия поддерживает белорусов. Хреново, у русских гебешников дела идут. Обложили. Остается только трубопроводы тянуть в Китай и Германию. ты за массовость не переживай. сейсас выходять тысячи, потом десятки, скоро до сотен дойдем. П=ц твоему луке будет.